Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я > Анонси факультету > У чому схожість сома з чоловіком-п’яницею і чому коропа називають річковою свинею – розкаже у ході відкритої лекції Віктор Куйбіда

Без сумнівів, серед сковородинівців є чимало студентів, які з нетерпінням чекають на чергову відкриту лекцію професора Віктора Куйбіди. Отож, ми маємо для вас гарну новину – у четвер, 8 вересня о 10:00 на платформі Zoom відбудеться лекція на тему «Народні назви риб, земноводних, плазунів, птахів, ссавців, зумовлені біологічними особливостями тварин».

Долучитися до лекції можна буде за посиланням.

У ході заняття буде зроблено аналіз таких аспектів зазначеної проблеми:

– Еволюція зоології як науки. Народна зоологія.

– Народні назви тварин.

– Чому коропа називають річкова свиня, скарбник чи каспер, а товстолобика ‒ річкова корова. Хіба товстолобик доїться чи пасеться, ніби корова?

– Куди потрібно натиснути, щоб побачити висувне «свиняче рило» в коропа, підуста та йорша-носаря?

– Чому йорша-носаря позначають бирюком «вовком»?

– Назвою дунька позначають підуста, слижа, щипавку. Чому?

– Щуку називають березівкою, хоч вона не живе на березах?

– Народна назва на позначення в’юна піскун, пукало. Невже він таке виробляє. Чи зможе в’юн допомогти Миколі Кульбіді зробити правильний прогноз погоди?

– Які ознаки чехоні вказують на те, що вона летюча риба і може ловити комах в повітрі?

– Чи зустрічали Ви в Україні циганську рибу, яка лікує?

– Підуст ‒ плювака, верховодка ‒ бризкалка, а яка різниця між ними?

– Лящ звичайний ‒ козел, а посвідчення водія не має.

– Сома уособлюють з Рибою Водяного. У чому його схожість з чоловіком-п’яницею?

– Як відрізнити тритона від ящірки? Чому в цій назві поєднуються хвіст дельфіна і груди коня?

– Жаби: надувака, холодушка, бородавканя. Чи можна брати жаб в руки?

– Як відрізнити між собою вужа, мідянку і гадюку? Їх народні назви.

– Чому мідянка ‒ гладенький вуж, а вуж водяний ‒ ребристий?

– Біологічний зміст народних назв птахів та ссавців.

Запрошуємо долучатися до лекції усіх бажаючих – буде цікаво і пізнавально!

Пресцентр факультету