Кафедра теорії та методики фізичного виховання і спорту

Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я > Кафедри > Кафедра теорії та методики фізичного виховання і спорту
kafedra_fizfak-new4

Підготовку студентів за спеціальністю «Фізичне виховання» здійснювала кафедра фізичного виховання, яка була створена 16.12.1987 р. (наказ № 95-к). Очолив кафедру кандидат педагогічних наук, доцент Пангелов Б.П. Кафедра теорії й методики фізичного виховання була створена у 1989 р. (наказ № 54-к від 31.08.89 р.). Її завідувачем був призначений кандидат біологічних наук, доцент Волков Л.В. У період з 2000 до 2004 рр. кафедру очолила кандидат педагогічних наук, доцент Пангелова Н.Є. За цей період кафедра пройшла акредитацію за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» та ліцензування ОКР «спеціаліст» і «магістр». З 2004 до 2014 рр. посаду завідувача обіймав доктор педагогічних наук, професор Волков Л.В., а з 2014 р. – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Пангелова Н.Є.

З 2011 р. кафедра має назву «Теорія та методика фізичного виховання і спорту». Кафедра забезпечує викладання 19 освітніх компонентів і проведення 5 видів педагогічних та науково-дослідної практик на факультеті фізичної культури спорту і здоров’я згідно ОПП за освітнім рівнем «бакалавр» за спеціальностями – 014 Середня освіта (Фізична культура) і 017 – Фізична культура і спорт, а також – ОПП за освітнім рівнем «магістр», спец. 014 Середня освіта (Фізична культура).

Викладачі кафедри здійснюють керівництво аспірантами денної та заочної форми навчання за спеціальністю 017 – фізична культура і спорт. При кафедрі працюють студентські наукові гуртки, результати досліджень яких регулярно висвітлюються в збірнику студентських наукових праць «Актуальні проблеми розвитку спортивних ігор, спортивних дисциплін і туризму у закладах освіти».

Наукові пошуки викладачів кафедри інтегруються довкола наукової школи «Сучасні технології комплексного розвитку особистості дітей дошкільного віку, школярів і студентської молоді України в процесі занять фізичною культурою і спортом», науковий керівник – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Пангелова Н.Є. та кафедральної теми «Інтеграція фізичного, інтелектуального й духовного розвитку дітей, підлітків і молоді Україні в процесі фізкультурно-оздоровчої й спортивної діяльності». Науковий керівник: Пангелова Н.Є. – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, № реєстрації  0118U003847.

Щорічно проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми і перспективи розвитку фізичного виховання, спорту і туристсько-краєзнавчої роботи в закладах освіти».

У 2022році був заснований науковий журнал «Теорія і практика фізичної культури і спорту». Змістом рубрик журналу є наукові праці з різноманітної проблематики фізичної культури, фізичного виховання різних груп населення, фізичної рекреації, масового та олімпійського спорту. У 2023 році журнал був включений до Переліку наукових фахових видань України ( категорія «Б»), наказ МОН України від 27.04.2023р. № 491.

КЕРІВНИЦТВО

Пангелова Н.Є.

Пангелова Наталія Євгенівна

доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор

Завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту

ЗАСТУПНИКИ

Кравченко Т.П.

Кравченко Тетяна Петрівна

кандидат педагогічних наук, доцент

Заступник з навально-методичної роботи та виробничих питань

Пивовар А.А.

Сб. – Нд. – вихідний

Обідня перерва: 1230–1300

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30, корпус № 2, поверх № 1, каб. 108.

kafedra.tmfvis@ukr.net