Наукова робота

За останні десять років захищено дві докторські дисертації:

Куйбіда В.В. «Розвиток природознавства на теренах України в ХVІІ-на початку ХХІст.: витоки, еволюція народної і наукової термінології» 07.00.07 – історія науки й техніки, 2012 р.

Пангелова Н.Є. « Теоретико-методичні засади формування гармонійно розвиненої особистості дитини дошкільного віку в процесі фізичного виховання» 24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення, 2014 р.

Захищено кандидатські дисертації:

Чупрун Н.Ф. «Формування координаційних здібностей молодших школярів у процесі занять хореографією» 13.00.02 – теорія і методика навчання (фізичне виховання, основи здоров’я), науковий керівник проф.Волков Л.В.

Самолюк А.А. «Формування творчої активності учнів основної школи у процесі туристсько-краєзнавчої роботи в загальноосвітніх навчальних закладах» 13.00.07 –  теорія та методика виховання, науковий керівник доц.Троценко В.В.

Кравченко Т.П. «Формування у старших підлітків ціннісного ставлення до власного здоров’я в процесі туристсько-краєзнавчої роботи» 13.00.07 – теорія та методика виховання, науковий керівник доц. Троценко В.В.

Рубан  В.Ю. «Організаційно-методичні засади оптимізації процесу фізичного виховання учнів початкових класів в умовах сільської загальноосвітньої школи» 24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення, науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.

Власова С.В. «Організаційно-методичні засади використання засобів катання на роликових ковзанах у фізкультурно-оздоровчих заняттях з учнями 5-6 класів» 24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення, науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.

Юзковець І.О. «Комплексний розвиток фізичних здібностей учнів молодших класів засобами міні-баскетболу»: Phd 017 – фізична  культура і спорт, науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.

Здобули вчені звання доцента: кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту: Кравченко Т.П., Рубан В.Ю.; кафедри спортивних ігор: Кривенко Ю.О.: кафедри спортивних дисциплін і туризму: Пивовар А.А., Потужній О.В., Поліщук В.В.

Аспірантура. В університеті функціонує аспірантура, зокрема, за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт».

Міжнародні наукові конференції

Кафедра теорії та методики фізичного виховання і спорту організувала і провела 23 Міжнародних наукових конференцій

Кафедри спортивних дисциплін і туризму, теорії та методики фізичного виховання і спорту організували і провели 9 Міжнародних наукових конференцій

Кафедра спортивних ігор організувала і провела 18 Всеукраїнських студентських  наукових конференцій

У рамках студіювань наукових шкіл та кафедр факультету працюють студентські проблемні групи «Вдосконалення психофізичної підготовки дітей дошкільного віку» (керівник – професор Пангелова Н.Є),  «Теоретико-методичні засади виховання у підлітків та старшокласників особистісних позицій засобами туризму і краєзнавства» (керівник -доцент Троценко В.В.). Результатами їх роботи є захищені дисертації, публікації в фахових журналах. Значний масив друкованих робіт опубліковано в збірниках Всеукраїнських студентських конференцій, які були проведені в університеті.

Участь студентів у ІІ турі Всеукраїнських студентських олімпіад і Всеукраїнських  конкурсах студентських наукових робіт за спеціальністю «Фізичне виховання».

У 2008 р. призером ІІ Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фізичне виховання» стала Лілія Ковальчук – ІІІ місце (м.Луганськ, ЛДПУ, науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.); призером Всеукраїнського конкурсу  студентських наукових робіт була Катерина Касатова – ІІІ місце (Національний університет фізичного виховання і спорту, м.Київ, 2008 р., науковий керівник професор Пангелова Н.Є.).

У 2012 р. на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Фізичне виховання» (м.Переяслав-Хмельницький) ІІ місце посіла Еліна Федюк (науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.); у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (м.Київ) ІІІ місце посів Артур Свінціцький (науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.).

У 2013 р. на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Фізичне виховання» (м. Переяслав-Хмельницький) ІІ місце зайняв Олександр Бублей (науковий керівник доц.Степаненко В.М.); у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (м.Київ) ІІ місце зайняла Вікторія Бортовська (науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.).

У 2014 р. на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Фізичне виховання» (м. Суми) ІІІ місце посів Денис Цапук (науковий керівник доц.Базилевич Н.О.).

У 2015 р. на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Фізичне виховання» (м. Суми) ІІІ місце посів Денис Цапук (науковий керівник доц.Степаненко В.М.); у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (м.Суми) ІІІ місце посіла Ірина Красова (науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.).

У 2016 р. на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Фізичне виховання» (м.Суми) ІІ місце посів Денис Цапук (науковий керівник, доц.Степаненко В.М.); у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (м.Суми) ІІ місце зайняв Денис Цапук (науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.).

У 2017 н.р. У Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (м.Суми) ІІ місце посів Роман Рижик (науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.).

У 2018 р. У Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (м.Дніпро) ІІІ місце посів Роман Рижик (науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.).

У 2019 р. У Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (м.Дніпро) ІІ місце посів Роман Рижик (науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.).

У 2020 р. У Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (м.Дніпро) ІІ місце посів Роман Рижик (науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.).

У 2021 р. У Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (м.Київ) ІІ місце посів Вадим Бовшик (науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.).

З метою підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, пошуку обдарованої студентської молоді, створення умов для її творчого зростання та згідно з Положенням про проведення Всеукраїнської  студентської олімпіади, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, молоді та спорту України в 2011-2013 рр. з базовим навчальним закладом з проведення олімпіади за спеціальністю «Фізичне виховання» був визначений ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Уперше за часи незалежності України наш факультет запропонував і був розроблений новий блок завдань з біохімії фізичної активності, фізіології спорту інших фундаментальних дисциплін медико-біологічного циклу. Підготовка, організація і проведення олімпіади були схвалені і позитивно оцінені Міністерством та провідними фахівцями з фізичного виховання. Надалі і понині він є в змістовій частині програми олімпіади.

У 2022 році на факультеті був заснований науковий журнал «Теорія і практика фізичної культури і спорту» (свідоцтво Міністерства юстиції України про державну реєстрацію КВ № 25093-15033 Р від 14.01.2022 р.), якій у 2023 р. був включений до Переліку наукових фахових видань України зі спеціальності 014- Середня освіта (фізична культура) і 017 – Фізична культура і спорт (наказ МОН України № 491 від 27.04.2023 р.).

 Наукові школи

На факультеті функціонувала наукова школа професора Волкова Л.В. «Теоретико-методичні особливості дитячого та юнацького спорту» (2001-2019 рр.), результатом діяльності якої були захищені дисертаційні дослідження викладачів факультету (доц.Коханець П.П., доц. Троценко В.В., доц. Сембрат С.В., доц. Чупрун Н.Ф.) та інших науковців (проф.Шамардін В.М., Кличко Володимир, Кличко Віталій). Також здобутки наукові школи представлені у підручниках, навчальний посібника і монографіях.

З 2022 р. на кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту функціонує наукова школа професорки Пангелової Н.Є. «Сучасні технології комплексного розвитку особистості дітей дошкільного віку, школярів і студентської молоді України в процесі занять фізичною культурою і спортом» (наказ УГСП № 220 від 03.10.2022 р.).

Мета діяльності наукової школи – теоретично обґрунтувати, розробити та експериментально перевірити концепцію формування гармонійно розвиненої цілісної особистості дітей, підлітків і молоді засобами фізичного виховання для підвищення рівня їх фізичного і психічного здоров’я.

Об’єкт дослідження наукової школи – гармонійний розвиток особистості дітей дошкільного віку, школярів і студентської молоді.

Основні завдання наукової школи:

– проаналізувати та узагальнити стан досліджуваної проблеми в теорії і практиці фізичного виховання у вітчизняних і зарубіжних освітніх установах за даними літературних джерел;

– визначити сутність поняття «гармонійно розвинена особистість» у віковому контексті, її структурні компоненти, співвідношення значущих для розвитку особистості видів діяльності в онтогенезі;

– дослідити вікові особливості фізичного стану, розумових і моральних якостей дітей дошкільного віку, учнів загальноосвітніх шкіл, студентів вищих навчальних закладів для визначення ефективності діючих освітніх програм;

– визначити наявність та інформаційну значущість взаємозв’язків основних компонентів фізичного і психофізіологічного стану дітей, підлітків і студентської молоді в процесі фізичного виховання;

– розробити теоретико-методичні засади концепції формування гармонійно розвиненої особистості дошкільників, школярів і студентів в процесі фізичного виховання;

– визначити організаційно-методичні умови реалізації педагогічних впливів, які спрямовані на інтегрований розвиток рухових, інтелектуальних і моральних якостей дітей, підлітків і молоді та перевірити їх ефективність в процесі фізичного виховання в навчальних закладах.

Склад наукової школи – Пивовар А.А., кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту; Кравченко Т.П., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту; Рубан В.Ю., кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту; Поліщук В.В., кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри спортивних дисциплін і туризму; Пангелов Б.П., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спортивних дисциплін і туризму; Степаненко В.М., кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри спортивних ігор; Юзковець І.О., доктор філософії (017 фізична культура і спорт) в.о. доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту; Чупрун Н.Ф., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спортивних дисциплін і туризму; Рижик Р.О., аспірант; Москаленко Д.О., Діас Д.Л., аспірант; Ковач С.Ю., аспірант; Воловик Ю.О., аспірант; Аветісян М.В., аспірант; Коробко К.С., аспірант; Прудніков І.П., аспірант; Глушко А.В., аспірант; Куйбіда З.В., магістрант; Чечко Д.В., магістрант; Цибко М.В., магістрант.

За останні роки були опубліковані монографії і посібники викладачів факультету, зокрема:

  1. Актуальні проблеми і перспективи розвитку фізичного виховання, спорту і туризму: колективна монографія (за заг. ред. Н.Є.Пангелової, Переяслав (Київська область): Домбровська Я.М., 2020., 436 с.
  2. Науково-методологічні дослідження у фізичній культурі і спорті, фізичній терапії, ерготерапії, туризму: колективна монографія за результатами завершених у 2019 році наукових досліджень і розробок: у 4 т. (за ред. Є.В.Імаса, О.В.Борисової, І.О.Когут) // Історичні та організаційно-методичні засади формування гендерного підходу у фузичному вихованні дітей, підлітків і молоді: (Т.Ю.Круцевич, О.Ю.Марченко, Н.Є.Пангелова). Київ: Національний університет фізичного виховання і спорту України, 2020. Т.1.172 с.
  3. Пангелова Н.Є., Пивовар А.А. Інтегрований розвиток інтелектуальних і фізичних здібностей дітей дошкільного віку в процесі рухової діяльності. (Монографія). Переяслав-Хмельницький (Київська область). Домбровська Я.М., 2018., 491 с.
  4. Пангелова Н.Є. Формування гармонійно-розвиненої особистості дітей дошкільного віку в процесі фізичного виховання: (Монографія). Переяслав-Хмельницький: ФОП Лукашевич О.М., 2013., 432с.
  5. Пангелова Н. Є.Історія фізичної культури. Навч. посібник. — Київ,2007. — 288 с.
  6. Теорія і методика фізичного виховання: підруч. Для студ. вищ. навч. закл. фіз. виховання і спорту: у 2 т. /[Т.Ю.Круцевич, Н. Є. Пан- гелова, О. Д. Кривчикова та ін.;за ред. Т. Ю. Круцевич]. — [2-ге вид., переробл. та доп.].— К. : Національний університет фізичного виховання і спорту України, вид-во «Олімп, л-ра», 2017. — Т. 1.Загальні основи теорії і методики фізичного виховання. — 384 с.ISBN 978-966-8708-96-
  7.  Теорія і методика фізичного виховання: підруч. Для студ. вищ. навч. закл. фіз. виховання і спорту: у 2 т. / [Т.Ю.Круцевич, Н. Є. Пан- гелова, О. Д. Кривчикова та ін.; за ред. Т. Ю. Круцевич]. — [2-ге вид., переробл. та доп.]. — К. : Національний університет фізичного виховання і спорту України, вид-во «Олімп, л-ра», 2017. — Т. 2. Методика фізичного виховання різних груп населення. — 448 с. ISBN 978-966-8708-97-8.
  8. Волков Л.В. Теорія і методика дитячого та юнацького спорту. Вид. 2-е перероб. І доповнене. ‒ К.: Освіта України, 2016.‒ 464 с.
  9. Волков Л.В. Фізична підготовка школярів: навчальний посібник.‒К.: Освіта України, 2014.‒216 с.
  10. Волков Л.В. Спортивна підготовка молодших школярів. ‒К: Освіта України, 2010.‒ 388 с.
  11. Дубогай О.Д. та ін. Інтеграція пізнавальної і рухової діяльності в системі навчання і виховання школярів:Методичний посібник для вчителів початкової школи та фізичної культури, студентів та батьків / О.Д. Дубогай, Б.П. Пангелов, Н.О. Фролова, М.І. Горбенко. – К.: Оріяни,2001.- 152 с.
  12. Пангелова Н.Є. Інтегрований розвиток інтелектуальних і фізичних здібностей дітей дошкільного віку в процесі рухової діяльності: [монографія] / Н.Є. Пангелова, А.А. Пивовар. – Переяслав-Хмельницький (Київська обл.) : Домбровська Я. М., 2018.-491 с.
  13. Пангелова Н.Є. Теоретико-методичні засади туристсько-краєзнавчої роботи у вищих навчальних закладах: [навч.-метод. посібн.] / Н.Є. Пангелова, Б.П. Пангелов. – Переяслав-Хмельницький: ФОП Лукашевич О.М., 2015 – 202 с.
  14. Пангелова Н.Є. Формування гармонійно розвиненої особистості дітей дошкільного віку в процесі фізичного виховання: [монографія] / Н.Є.Пангелова. – Переяслав- Хмельницький: ФОП Лукашевич О.М., – 2013.-432 с.
  15. Рубан В.Ю. Олімпійський спорт: історія і сучасний стан: навчальний посібник: Переяслав: ФОП Домбровська Я.М., – 2022. – 188 с.
  16. Троценко Т. Ю. Теорія і методика викладання рухливих ігор і забав: навч.-метод, посібник /Т.Ю. Троценко. – Переяслав- Хмельницький, 2012. -126 с.
  17. Пангелова II.Є. Теоретико-методичні основи оздоровчої фізичної культури: навчальний посібник/Н.Є.ІІангелова, Г.Ю.Круцевич, В.М.Данилко. – Переяслав-Хмельницький: ФОП Домбровська Я.М., 2017. -454 с.
  18. Лижний спорт та методика його викладання : навч.посіб. / уклад. Л88 Н.О. Базилевич, С. С. Ільченко. -Умань: ВПЦ “Візаві”, 2014. – 258 с.
  19. Базилевич Н.О. Спортивна метрологія: [навч.-метод, посіб.] /Н.О. Базилевич -Переяслав-Хмельницький, ФОП ДомбровськаЯ.М., 2016 – 190 с.
  20. Кравченко Т.П. Психологія фізичного виховання: навчальний посібник Переяслав: Домбровська Я.М., 2021. – 218 с.
  21. Фролова Н.О. Теорія та методика викладання легкої атлетики. – Навчально-методичний посібник.-Переяслав-Хмельницький .2007- 144с.
  22. Історія фізичної культури: методичні рекомендації для практичних занять / Укл. Н,Є Пангелова, В М.Данилко О.І.Красов – Переяслав- Хмельницький (Київська о б л ) Ф О П Домбровська Я.М., 2017. – 56 с.
  23. Методологія наукового дослідження : методичні рекомендації для практичних занять / Укл. Т. Ю. Троценко,В. Ю. Рубан, В. М. Данилко, Т. П. Кравченко. – Переяслав-Хмельницький: ФОП ДомбровськаЯ.М., 2017. – 35с.
  24. Пангелова Н. Є. Організація і методика оздоровчої фізичної культури: методичні рекомендації для студентів вищих навчальних закладів спеціальності «фізичне виховання» /Н.Є.Пангелова, В.М.Данилко, О.І Красов – Переяслав-Хмельницький ФОП Домбровська Я.М., 2017 – 39с.
  25. Пангелова Н.Є. Методичні рекомендації з написання дипломних робіт освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» за напрямом підготовки 6.010201 «Фізичне виховання» і «магістр» за спеціальністю 014 «Фізичної культура»та 017 «Фізична культура і спорт» /Н.Є. Пангелова, Т.Ю. Троценко, О.І Красов. – Переяслав- Хмельницький: ФОП Домбровська Я.М., 2018. – 36с.
  26. Куйбіда В.В., Коханець П.П., Степаненко В.М., Кривенко Ю.О., Кривенко Р.О. Народні дитячі ігри м. Переяслава та його околиць кінця ХІХ ‒ початку  ХХ ст..‒Корсунь-Шевченківський: ФОП МайдаченкоІ.В., 2017.‒  154 с.
  27. Репродуктивне здоров’я дітей, молоді та дорослих: вплив андрогенів / Куйбіда В.В., Лопатинська В.В., Коханець П.П. // Здоров’я дітей та підлітків: безпекові та психолого-педагогічні аспекти.  Колективна монографія / за заг.ред. Н.І.Коцур. Переяслав-Хмельницький (Київська обл.): Домбровська Я.М., 2018. С. 320-341.
  28. Куйбіда В.В., Коханець П.П., Лопатинська В.В. Нейроцитоендокринологія фізичної активності. Посібник (2021). Корсунь-Шевченківський : Видавець І.С.Майдаченко, 2021. 437 с.
  29. Курочкін В.Г. Організація та проведення змагань з різновидів хокею на траві: навч. посіб. / В.Г. Курочкін, Ю.О. Кривенко; МОН України; ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди». – Переяслав-Хмельницький (Київська обл.) Домбровська Я.М. 2021. – 164 с.
  30. Курочкін В.Г. Хокей на траві: теоретичні та організаційно-методичні аспекти: навч. посіб. / В.Г. Курочкін, Ю.О. Кривенко, В.В. Погребний; МОН України; ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди». – Переяслав-Хмельницький (Київська обл.) Домбровська Я.М. 2018. – 16
  31. Сембрат С.В. Методика суддівства змагань з баскетболу: навчально-методичний посібник для студентів зі спеціальності 014 Середня освіта (фізична культура)./ Переяслав-Хмельницький (Київська обл.): Домбровська Я.М. 2019.-66 с.
  32. Сембрат С.В.,  Красова І.О. Стрітбол та підвідні вправи з оздоровчим спрямуванням. Навчально – методичний посібник для студентів факультету фізичного виховання зі спеціальності 014.11 Середня освіта (фізична культура). / Переяслав-Хмельницький (Київська обл.): Домбровська Я.М. Переяслав : (Київ-обл.)., 2020. – С. 31
  33. Сембрат С. В., Троценко В.В. Практикум з теорії та методики настільного тенісу: навчальний посібник для студентів зі спеціальності 014.11 Середня освіта (фізична культура). / С. В. Сембрат., В.В. Троценко – Переяслав- Хмельницький : (Київ-обл.) , 2022.- с.85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Публікації в зарубіжних та вітчизняних виданнях категорії «А»

    • Krutsevich, T., Panhelova, N., Trachuk, S., Kuibida, V.,Pidleteychuk, R., & Panhelov, B. Modeling of Appropriate Norms of Physical Readiness of Pre-Conscription Youth for Service in the Army. Modeling of Appropriate Norms of Physical Readiness of Pre-Conscription Youth for Service in the Army.  (2021). Modeling of Appropriate Norms of Physical Readiness of Pre-Conscription Youth for Service in the Army. Teorìâ Ta Metodika Fìzičnogo Vihovannâ21(4), 317-322. https://doi.org/10.17309/tmfv.2021.4.05;
    • Kuibida, V. V.,Kohanets, P.P., & Lopatynska, V. V. Temperature, heat shock proteins and growth regulation of the bone tissue. Regulatory Mechanisms in Biosystems, 13(1), 38-45. (2022). https://doi.org/10.15421/022205;
    • Kuibida, V. V., Kohanets, P.P., & Lopatynska, V. V.Heat shock proteins in adaptation to physical exertion. J. 2022; Volume 94, No. 2, March-April, c. 5-14 doi: https://doi.org/10.15407/ubj94.02.005;
    • VIKTOR KUIBIDA1, PETRO KOKHANETS2 VALENTYNA LOPATYNSKA3 Mechanism of strengthening the skeleton using plyometrics. Journal of Physical Education and Sport ® (JPES), 21 (3), Art 166, pp. 1309 – 1316, May 2021 DOI:10.7752/jpes.2021.03166
    • Kuibida, V., Kokhanets, P., & Lopatynska, V. Coadaptation mechanism of the gut microbiota and human organism to physical loading. (2023). Regulatory Mechanisms in Biosystems14(2), 213-219. https://doi.org/10.15421/022332
    • Nataliia Panhelova, Tetiana Krutsevich, Maria Panhelova, Pyvovar Andriy, Ruban Vladislav, Tetiana Trotsenko, Tetiana Kravchenko, Nataliia Basilevich. Complex development of cognitive processes and physical abilities of children of preschool age in the process of motor activity. International journal of applied exercise physiology. 9(1). Iran. 2020. P.73-88
    • Natalia Chuprun, Tetiana Kravchenko, O Bilous, Serhiii Zakopailo, Vitalii Polishchuk, Viktoriia Tsaruk, Oleksandr Potuzhnij, Iurii Kryvenko. The Effectiveness of Choreography in the Formation of the Coordination Skills in First Graders. International journal of applied exercise physiology. 9(1). Iran. 2020. P.95-103
    • Priymak, S., Krutsevich,T. Pangelova,N. Trachuk, S., Kravchenko, T., Stepanenko, Ruban, V. Modeling of functional support of sports activities of biathletes of different qualifications. Journal of Human Sport and Exercise, 16 (1), 136-146. doi:https://doi.org/10.14198/jhse.2021.161.12
    • Nataliia Panhelova, Mariia Panhelova, Andriy Pyvovar, Vladislav Ruban, Tetiana Kravchenko, Nataliia Chuprun. The Influence of the Integrated Education Program on the Psycho-Physical Readiness of Children for School Education. Sport and Tourism Central European Journal. Vol. 6 No. 3 (2023). https://doi.org/10.16926/sit.2023.03.04
    • Пангелова Н. Круцевич Т. Нейропсихологічні засади активізації мовлення дітей старшого дошкільного віку при виконанні рухових дій. Psycholingwistics. Психолінгвітика. Психолингвистика. Зб.наук.праць. Серія: Психологія. Переяслав-Хмельницький: ФОП Домбровька Я.М. 2019. Вип. 25 (1). С. 232-256.
    • Krutsevich, T., Panhelova N. Control of physical preparedness of schoolchildren using sndex method. Journal of Physical Education and Sports (JPES), vol. 19 (issne 2), art. 166, pp. 1145-1152, 2019.
    • Krutsevich, T., Panhelova, N., Trachuk, S. Motor activity of the male and female population in moderu society. Journal of Physical Education and Sports (JPES), vol. 19 (3), art. 231, pp. 1591-1598, 2019.
    • Krutsevich, T., Panhelova, N., Trachuk, S. Model-target characteristics of physical fitness of the sistems of programming sports and recreational activities witch adolescents. Journal of Physical Education and Sports (JPES), vol. 19 (supplement icsue 1), art. 36, pp. 242-248, 2019.
    • Krutsevich, T., Panhelova, N., Trachuk, S. and Dieduch, M. Features of the Reaction of the Cardiorespiratory Sustem of schoolchildren wich Physical Loads on the Tradmile. International Journal of applied exercise physiology. 9(1). 2020. P.113-121.
    • Krutsevich, T., Panhelova, N., Kuznetsova L., Marchenko O., Trachuk, S., Pangelova M., Pangelov B. Effect of motion games on the psychoemotional state of children with intellectual disabilities. Journal of Physical Education and Sports (JPES), 20 (2) , Art. 123, pp. 862-869, 2020.
    • Krutsevich, T., Trachuk, S., Ivanik, O., Panhelova, N., Brychuk, M., Kedrych, H. (2021). Assessment of a Healthy Lifestyle and Quality of Life of Men and Women in Modern Society Based on Sf 36. Teorìâ ta Metodika Fìzičnogo Vihovannâ, 21(3), 211-218. https://doi.org/10.17309/tmfv.2021.3.04 ISSN 1993-7989 (print). ISSN 1993-7997 (online). ISSN-L 1993-7989
    • Krutsevich, T., Marchenko O., Trachuk, S., Panhelova, N. (2021). The configuration of educational factors in the family in terms of their impact of the formation of interest in sports in middle school children. Teorìâ ta Metodika Fìzičnogo Vihovannâ, 21(2), 101-106. https://doi.org/10.1739/tmfv.2021.201
    • Krutsevich, T., Marchenko, O., Trachuk, S., Priymak, S., Panhelova, N., & Kholodova, O. (2021). PPequliarities of Schoolchildren Physical Development Self-Assessment Accounting for their Gender Characteristics. Sport Mont, 19(S2), 195-199. doi: 10.26773/smj.210933
    • Bilous, O., Sytnik, N., Bukhkalo, S., Glukhykh, V., Sabadosh, G., Natarov, V., Yarmysh, N., Zakharkiv, S., Kravchenko,T., Mazaeva, V. Development of a food antioxidant complex of plant origin. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 6/11 ( 102 ), 66–73. DOI: 10.15587/1729-4061.2019.186442