Кафедра спортивних дисциплін і туризму

Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я > Кафедри > Кафедра спортивних дисциплін і туризму
kafedra_fizfak-new2
Кафедра спортивних дисциплін

Кафедра фізичного виховання Переяслав-Хмельницького філіалу КДПІ ім. О.М. Горького була створена 16.12.1987 р. (наказ № 95-к), яка здійснювала підготовку студентів за спеціальністю «Фізичне виховання». Очолив кафедру кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту СРСР з легкої атлетики Пангелов Борис Петрович. З його допомогою був створений фонд методичного забезпечення студентів підручниками.

З 1989 року кафедра має назву «Кафедра спортивних дисциплін». Саме у той час створювалась матеріально-технічна база факультету, будувався стадіон. З метою кадрового забезпечення до складу викладачів були запрошені випускники КДІФК – Тонконог О., Коцарь В., Миколаєнко О., Канна О., Семененко Ю., Фролова Н.

В 1989 році частина колективу кафедри виокремилась в самостійні підрозділи – кафедру фізичного виховання (завідувач Цибіз Г.Г.) і кафедру теорії та методики фізичного виховання (завідувач Волков Л.В.). А в  1991 р. була створена ще одна кафедра – кафедр спортивних ігор (завідувач Джус О.М.).

З 2010 року по теперішній час завідувачем кафедри є кандидат педагогічних наук, доцент Закопайло Сергій Анатолійович.  Свою теперішню назву – кафедра спортивних дисциплін і туризму одержала в 2020 році.

Сьогодні, кафедра спортивних дисциплін і туризму – це базовий структурний підрозділ університету, що провадить освітню діяльність за спеціальністю 014.11 Середня освіта (фізична культура), 017 Фізична культура та спорт факультету фізичного виховання, спорту та здоров’я та навчальної дисципліни «Фізична культура» на всіх факультетах університету та  спортивно-масову роботу. Кафедра забезпечує здійснення всіх видів навчальної, методичної, наукової і виховної діяльності; підготовку наукових кадрів через аспірантуру; підвищення кваліфікації (стажування) викладачів; здійснення інших видів діяльності (організаційної, наукової, профорієнтаційної, господарської, міжнародної та ін.). Кафедра здійснює роботу відповідно до законодавства, Статуту університету, рішень колегіальних органів управління, наказів і розпоряджень ректора.

На кафедрі працює 24 досвідчених науково-педагогічні працівники: 11 мають науковий ступінь та вчене звання доцента; троє працівників мають почесне звання «Заслужений тренер України» (Горбенко М.І, Кириченко Т.Г., Безкоровайний С.Б.); один –  почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» (Шульга М.П.); один – почесне звання «Заслужений майстер спорту» (Царук В.П.); семеро – мають звання «Майстер спорту» (Пангелов Б.П., Самолюк А.А, Базилевич Н.О., Самолюк Анна, Юрченко І.В. Пастернак І.В., Самолюк В.А.).

Викладачами кафедри в навчальний процес активно впроваджується кредитно-модульна система та дистанційне онлайн навчання студентів денної таі заочної форм навчання. Кафедра забезпечує викладання 23 дисципліни професійної підготовки, організації і проведення 5 видів педагогічних та навчальних практик на факультеті фізичної культури, спорту і здоров’я.

Методичне забезпечення дисциплін кафедри підкріплюється навчально-методичними посібниками, розробленими викладачами кафедри.

Викладачі кафедри активно займаються науково-дослідною діяльністю.

Протягом існування кафедри здобули науковий ступень кандидата наук дев’ять викладачів. Викладачі кафедри відзначені державними нагородами, зокрема: доценти Пангелов Б.П., Закопайло С.А., Шульга М.П. – «Відмінник освіти України», а також нагороджені Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (Пангелов Б.П.,Закопайло С.А., Кириченко Т.Г., Юрченко І.В., Царук В.П.).

Кафедра спортивних дисциплін і туризму надає освітні послуги відповідно до державних стандартів та ліцензійних вимог. Загалом, кафедра має значні здобутки у навчально-методичній та науково-дослідній роботі та спрямована на зростання наукового потенціалу.

КЕРІВНИЦТВО

Закопайло С.А.

Закопайло Сергій Анатолійович

кандидат педагогічних наук, доцент

Завідувач кафедри спортивних дисциплін і туризму

ЗАСТУПНИКИ

Поліщук В.В.

Поліщук
Віталій Валентинович

кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

Заступник з навчально-методичної роботи

Самолюк А.А.

Самолюк Анна Анатоліївна

кандидат педагогічних наук, старший викладач

Заступник з наукової роботи

Палатний І.А.

Палатний Ігор Анатолійович

кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

Заступник з виробничої діяльності

Царук В.П.

Царук Вікторія Петрівна

старший викладач

Заступник з проєктної та міжнародної діяльності

Тонконог О.С.

Сб. – Нд. – вихідний

Обідня перерва: 1230–1300

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30, корпус № 2, поверх № 1, каб. 108.

sportkaf@ukr.net