Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я > Анонси факультету > Декан факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Віктор Куйбіда анонсував нову онлайн-лекцію про сауну – коли та які питання охоплять?

Свого часу онлайн-лекції доктора історичних наук, професора, декана факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віктора Куйбіди, які він транслював на власній сторінці у Facebook, викликали широкий інтерес не лише у сковородинівців, а й в великої аудиторії науковців, студентів та усіх зацікавлених з більшості куточків нашої Батьківщини. Нині Віктор Віталійович повертається до етеру аби розповісти про сауну, як засіб збереження здоров’я в умовах миру і війни у біохімічніх, фізіологічних, медичних,  спортивних та методичних аспектах.

Проведення онлайн-лекції заплановано на наступну середу, 20 квітня 2022 року. Вона розпочнеться о 10:00 на платформі «Zoom».

Лінк доступу або ідентифікатор конференції: 954 9648 7346 та код: 6eP0jk

За повідомленням лектора, ним буде зроблено аналіз таких аспектів зазначеної проблеми:

1. Яка основна відмінність між вологою і сухою сауною?
  2. Типи віників та деякі аспекти методики їх підготовки: віник-гібрид, віник-заварка, холодний віник.
  3. Що таке активні форми кисню, чому їх концентрація в сауні збільшується?
  4. У яких ще життєвих ситуаціях росте концентрація активних форм кисню?
  5. Механізм утворення активних форм кисню в процесі дихання. Чому вони активні ніби «приставуче п’яне чіпляло»?
  6. Позитивні ефекти короткочасних та підвищених концентрацій активних форм кисню.
  7. Як імунна система використовує активні форми кисню для боротьби із хвороботворними бактеріями?
  8. Негативні ефекти довготривалих та високих концентрацій активних форм кисню?
  9. Які речовини проникають через мембрану м’язової суперклітини, які необхідно переносити, і які зовсім не проникають?
  10. Тривала дія високих концентрацій активних форм кисню призводить до псування мембран клітин, їх загибелі та різних захворювань?
  11. Як змінюється вміст активних форм кисню та їх обмежувачів-антиоксидантів до сауни, в сауні і після неї?
  12. Коли стрес сауни корисний, а коли шкідливий?
  13. Як травна система реагує на перебування в сауні?
  14. Як статева система реагує на перебування в сауні? Чи можна відвідувати сауну вагітним? Чи плодючіший чоловік після сауни?
  15. Піт, що регулює статеву поведінку і піт, який захищає від перегріву. Чи посилює потенцію чоловіка побритий лобок, пах чи пахові западини жінки?
  16. Як імунологічна система реагує на перебування в сауні?
  17. Як нервова та гуморальна системи реагують на сауну?
  18. Коли куряче яйце помістити в гарячу воду ‒ білок зварюється. Чому не псуються білки в організмі коли температура ядра тіла 38,50 С?
  19. Значення білків теплового шоку?
  20. Соматотропін прискорює ріст людини, а пролактин ‒ утворення молока. Чому в сауні їх концентрація зростає:, адже тут не ростуть і не годують молоком?
  21. У другій половині сеансу сауни ми потіємо менше. Як організм утримує і повертає воду?
  22. Фізіологічні зміни в організмі під час відвідування сауни? Сауна ‒ відпочинок чи додаткове навантаження?
  23. Чи варто стрибати в холодну воду? Гімнастика судин і відновлення.
  24. Як змінюється гормональний фон організму після сауни?
  25. Які фізіологічні зміни відбуваються в організмі людини після сауни?
  26. Медичні аспекти та застереження щодо впливу сауни.
  27. Вплив сауни на фізичні кондиції та спортивні результати.
  28. Скільки разів потрібно паритися в сауні?

Як завжди розраховуючи на широку глядацьку аудиторію, яких, сподіваємося, принадить вищенаведений план роботи ми бажаємо вам доброго здоров’я. До зустрічі на лекції!