Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я > Анонси факультету > Запрошуємо відвідати відкриту лекцію, підготовлену деканом факультету фізичного виховання

У середу, 26 лютого 2020 року, в аудиторії № 313 о 10:00 доктор історичних наук, професор, декан факультету фізичного виховання Віктор Куйбіда проведе відкриту лекцію на тему «Клітинно-біохімічні аспекти щоденного руйнування і творення скелету», яка, до слова, присвячена шановним: кандидату педагогічних наук, професору, завідувачу кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Дмитру Мазосі та старшим викладачам кафедри спортивних дисциплін, ігор і туризму Сергію Безкоровайному й Віктору Погребному.

У ході лекції буде зроблено аналіз таких аспектів зазначеної проблеми:

• Основні біологічні функції кісток та їх різновиди. Кістка ‒ жива тканина чи скам’янілий утвір?
  • Чим відрізняється губчаста кістка від трубчастої? Хімічний склад кістки.
  • Чому у літніх чоловіків обвисає шкіра; колаген та спортивний травматизм, роздуті артерії (аневризми).
  • Еластин ‒ білок молодості. Чому літнім чоловікам необхідно міняти спідню білизну щодня.
  • Гіалуронова кислота: креми, ін’єкції, пігулки.
  • Хто відновлює кістки після їх щоденної руйнації? Остеобласти та остеоцити ‒ які вони, де знаходяться, що виробляють?
  • Стовбурові клітини ‒ родоначальники клітин кістки та крові.
  • Руйнування кістки це нормальний фізіологічно-біохімічний процес чи захворювання?
  • Зуби руйнуються лише через карієс? Чому псуються зуби у вагітних жінок?
  • Які ферменти руйнують органічну частину кістки? Роль протеаз, колагеназ, гіалуронідаз, лужних фосфатаз.
  • Як руйнуються неорганічні речовини кістки?
  • Чому організм жертвує кальцієм, фосфором та міцністю кісток під час тривалого стресу (холоду, жари, надмірного фізичного навантаження, депресії)?
  • Супервідновлення кістки після нетривалого стресу?
  • Чому лисіє курка, яка несе багато яєць?
  • У кого найінтенсивніше руйнуються кістки?
  • Роль вітаміну D3. Ефекти його недостачі і надлишку. За яких обставин з’явилися чорношкірі люди?
  • Підвищена ломкість кісток у молодих та літніх жінок.
  • Фізичне навантаження, зміцнення та ріст кісток.
  • Паратгормон руйнує, а кальцитонін зміцнює кістки.
  • Чому для зміцнення кісток необхідно стрибати на лавку чи тумбу?

Віктор Віталійович запрошує відвідати лекцію усіх бажаючих дізнатися кілька нових фактів про особливості щоденного руйнування і творення вашого скелету.

Буде дуже пізнавально і цікаво!

Прес-служба факультету фізичного виховання