Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я > Анонси факультету > Пізнавально й дистанційно: Віктор Куйбіда розповість про біоенергетику м’язової роботи наживо у Facebook

Усе хороше повинно тривати, тому у найближчий четвер, 16 квітня 2020 року, о 10:00 на особистій сторінці доктора історичних наук, професора, декана факультету фізичного виховання Віктора Куйбіди у Facebook вкотре відбудеться online-лекція (прямий ефір) на тему «Біоенергетика м’язової роботи».

Віктор Віталійович зазначає, що цього разу ним буде зроблено аналіз таких аспектів зазначеної проблеми:

• Джерела енергії для життєдіяльності людини та їх значення.
  • Чому в період карантину не варто перевиснажуватися, голодувати чи позбавляти організм білкової їжі?
  • Чому 60-70% енергії їжі в організмі людини перетворюється на тепло і лише 30-40% акумулюється в АТФ?
  • Чому свиня їсть картоплю, а в її організмі накопичується сало?
  • АТФ ‒ універсальне джерело енергії для функціонування усіх живих організмів.
  • Енергозабезпечення швидкісно-силової роботи на основі креатинфосфату (важка атлетика, метання диска, списа, штовхання ядра, біг на 60м, 100м…).
  • Відновлення енергії за рахунок глюкози та інших вуглеводів. Аеробний та анаеробний гліколіз (змішана, анаеробно-аеробна робота)
  • Регуляція вмісту глюкози в крові, її транспорт в клітини печінки, м’язів та жирові клітини.
  • Механізм набряку м’язів у процесі фізичного навантаження. Спрага. У яких видах спорту під час тренування необхідно пити воду, а коли вона не бажана?
  • Схожість механізму прискорення частоти дихання під час виконання фізичної роботи з процедурою використання штучного дихання.
  • Утилізація молочної кислоти. Поріг анаеробного дихання (ПАНО)
  • Забезпечення енергією за рахунок дихання (аеробна робота).
  • Максимальне споживання кисню (МСК).
  • Особливості енергозабезпечення серця, мозку, еритроцитів, сперматозоїдів.

Усіх охочих як завжди запрошуємо до перегляду, а студентам І курсу факультету фізичного виховання нагадуємо, що їм необхідно не лише прослухати лекцію Віктора Віталійовича а й занотувати її.

Приєднуйтесь до online-лекцій Віктора Куйбіди не забуваючи, що карантин – це не канікули!

Прес-служба факультету фізичного виховання