Освітні програми

Рекомендації стейкхолдерів та академічної спільноти щодо удосконалення освітніх програм

Зустріч з ОПП

Зустріч з роботодавцями ‒ важливий етап підготовки до акредитації освітніх програм

9 жовтня 2022 року гаранти освітніх програм за спеціальністю 014 Середня освіта (фізична культура) та 017 Фізична культура і спорт Володимир Степаненко, Петро Коханець, Андрій Пивовар, проректор В’ячеслав Різник та колектив студентів та викладачів факультету фізичної культури, спорту і здоров’я розглянули шляхи удосконалення освітнього процесу з роботодавцями. Голова правління СК «Бориспіль-софт» м. Бориспіль Сергій Кот, тренер-викладач ДЮСШ м. Переяслава Максим Мальченко, тренер-викладач Юрій Савенюк м. Бориспіль дали цінні рекомендації щодо удосконалення освітньо-професійних програм факультету. У рамках зустрічі було проведено Турнір з футболу пам’яті професора Олега Джуса «ДжусФутболФест» серед школярів м. Борисполя та Переяслава.

Обговорено шляхи модернізації освітньо-професійних програм

12 жовтня 2023 року в приміщенні Університету Григорія Сковороди  в Переяславі та на міському стадіоні в рамках програми «ПЛІЧ О ПЛІЧ» було проведено зустрічі з роботодавцями та стейкголдерами та спортивні змагання серед школярів.

Гаранти освітніх програм за спеціальністю 014 Середня освіта (фізична культура) та 017 Фізична культура і спорт Володимир Степаненко, Петро Коханець, Андрій Пивовар, проректор В’ячеслав Різник та колектив студентів та викладачів факультету фізичної культури, спорту і здоров’я розглянули шляхи удосконалення ОПП з роботодавцями. В обговоренні ОПП взяли участь: начальник Київського обласного відділення Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України, Анатолій Ільченко; заступник  начальника Київського обласного відділення Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України, Олександр Чигирин; заступник  начальника Київського обласного відділення Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України, Андрій Артемчук; декан факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Віктор Куйбіда; учителі та тренери з фізичної культури і спорту Переяславщини.

У стінах Університету Григорія Сковороди 15 березня 2023 року реалізовано потужний освітній та науково-методичний проект в рамках круглого столу: «Шляхи удосконалення освітніх програм за спеціальностями 014 Середня освіта (фізична культура) та 017 Фізична культура і спорт». Спільна ідея удосконалення освітніх програм об’єднала експертів з акредитації освітніх програм, гарантів, членів робочих груп, та колективи: Волинського національного університету імені Лесі Українки,  Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, Університету Григорія Сковороди в Переяславі,   Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Після завершення вітальної промови ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі, професора Віталія Коцура в урочистій атмосфері було підписано Угоду про співпрацю з Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г.Короленка. Проректор наукової роботи, професор Василь Фазан презентував нові підходи до удосконалення освітнього процесу в alma mater та ефективні шляхи вирішення завдань освітніх програм.

Про особливості організації освітнього процесу в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі в період воєнного стану було повідомлено проректором з навчально-методичної роботи Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доцентом В’ячеславом Різником.

Експерт з акредитації освітньої програми за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» та спеціальності 014 Середня освіта (фізична культура), завідувач кафедри фізичної культури та основ здоров’я, професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Юрій Мосейчук зупинився на проблемах організації освітньої діяльності за ОП Фізична культура спеціальності 014 Середня освіта (фізична культура) в Чернівецькому національному університеті ім. Юрія  Федьковича».

Професор, завідувач кафедри теоретично-методичних основ викладання спортивних дисциплін Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Олена Момот деталізувала шляхи модернізації освітньо-професійної програми «Середня освіта (фізична культура)» другого (магістерського) рівня в контексті вимог академічної доброчесності».

Гарант освітньо-наукової програми докторів філософії, заступник декана з наукової роботи, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, професор, Наталія Пангелова розглянула вектори реалізації стратегії фізичного виховання в закладах освіти, його сучасний стан та реалії сьогодення.

Проблем реалізації гуманістичної парадигми через освітньо-професійну програму підготовки магістрів фізичної культури і спорту торкнулася професор, завідувач кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, гарант освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт» другого (магістерського) рівня вищої освіти, Оксана Корносенко.

Значну увагу шляхам модернізації освітньо-професійної програми «Середня освіта (фізична культура)» в контексті міжнародної співпраці» приділив декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я, доцент Волинського національного університету імені Лесі Українки Василь Пантік.

У своєму виступі гарант освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт, заступник декана факультету фізичної культури спорту і здоров’я з навчальної роботи, доцент кафедри спортивних ігор Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Петро Коханець розглянув траєкторію удосконалення змісту освітніх програм відповідно до вимог сьогодення

Особливості професійно-практичної підготовки майбутніх бакалаврів фізичної культури і спорту в контексті завдань сучасної освіти з’ясував, доцент кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, гарант освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, Олександр Свєртнєв.

Досить жвава дискусія відбулася після виступу учителя фізичної культури Переяславського академічного ліцею імені Івана Мазепи, Олександра Ткачука. Було дано оцінку і проаналізовано проблеми впровадження вибіркових модулів в рамках вимог нової української школи.

Завідувач навчально-наукового центру забезпечення якості освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доцент, Олена Усик переконливо довела, що системне удосконалення освітніх програм ‒ є запорукою забезпечення якісного освітнього середовища закладів вищої освіти.

Відбувся турнір з футзалу серед викладачів та співробітників університетів. У результаті запеклої та безкомпромісної боротьби команди з Полтави, Чернівців та Переяслава набрали по три очки. Довелося врахувати додаткові критерії визначення переможців. За різницею забитих і пропущених м’ячів команда з Переяслава виборола золоті медалі, Чернівців ‒ срібні, а з Полтави ‒ бронзові.

Обговорено «Особливості удосконалення освітнього процесу за спеціальностями 014.11 Середня освіта (Фізична культура) та 017 Фізична культура і спорт в умовах сьогодення»

Упродовж 4-5 жовтня 2024 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувся Круглий стіл за участі шести університетів України.

Було проаналізовано цілий ряд актуальних проблем модернізації овітньо-професійних програм, зокрема: «Удосконалення освітнього процесу в умовах війни: досвід Університету Григорія Сковороди в Переяславі» ‒ ректор, професор Віталій Коцур; «Освітній процес в умовах війни: вектори удосконалення» ‒ гарант освітньої програми «Тренерська діяльність в обраному виді спорту», доцент Петро Коханець; «Особливості провадження програми міжнародної академічної мобільності на прикладі Волинського національного університету імені Лесі Українки» ‒ декан факультету фізичної культури, спорту і здоров’я, доцент Василь Пантік; «Сучасні виклики підготовки фахівця спеціальності 017 «Фізична культура і спорт»: досвід Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича» ‒ гарант освітньої програми «Тренерська діяльність в обраному виді спорту», професор Анна Гакман; «Проєктування освітньої програми 014 «Середня освіта (Фізична культура) у контексті міжнародної мобільності студентів» ‒ завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доцент Ірина Іванишин; «Шляхи модернізації освітньо-професійної програми «Середня освіта (Фізична культура) першого (бакалаврського) рівня в контексті умов воєнного стану» завідувач кафедри фізичної культури та методики її викладання Криворізького державного педагогічного університету, доцент Алім Батюк; «Освітньо-професійна програма «Фізична культура» першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014.11 «Середня освіта (Фізична культура)»: виклики сьогодення та перспективи» Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича» ‒ гарант освітньої програми, доцент Оксана Киселиця; «Шляхи удосконалення та підвищення якості освітньої програми спеціальності 014.11 «Середня освіта (Фізчна культура)» другого (магістерського) рівня освіти» ‒ гарант освітньої програми, доцент, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича» ‒ гарант освітньої програми Олена Мороз.