Наукова робота кафедри спортивних ігор

Одним із пріоритетних напрямків діяльності кафедри є наукова та науково-дослідна діяльність, яка реалізується відповідно до наукового плану розвитку університету.

За останній період діяльності кафедри: захищено кандидатську дисертацію Юзковець І. О. «Комплексний розвиток фізичних здібностей учнів молодших класів засобами міні-баскетболу»: Phd 017 – фізична  культура і спорт, науковий керівник проф.Пангелова Н.Є.

Кривенко Ю.О.  здобув вчене звання доцента кафедри спортивних ігор.

Кафедра спортивних ігор організувала і провела 18 Всеукраїнських студентських  наукових конференцій

У рамках студіювань наукових шкіл та кафедр факультету працюють студентські проблемні групи «Вдосконалення психофізичної підготовки дітей дошкільного віку» (керівник – професор Пангелова Н.Є),  «Теоретико-методичні засади виховання у підлітків та старшокласників особистісних позицій засобами туризму і краєзнавства» (керівник -доцент Троценко В.В.). Результатами їх роботи є захищені дисертації, публікації в фахових журналах. Значний масив друкованих робіт опубліковано в збірниках Всеукраїнських студентських конференцій, які були проведені в університеті.

Участь студентів у ІІ турі Всеукраїнських студентських олімпіад і Всеукраїнських  конкурсах студентських наукових робіт за спеціальністю «Фізичне виховання».

У 2013 р. на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Фізичне виховання» (м.Переяслав-Хмельницький) ІІ місце зайняв Олександр Бублей (науковий керівник доц.Степаненко В.М.);

У 2015 р. на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Фізичне виховання» (м.Суми) ІІІ місце посів Денис Цапук (науковий керівник доц.Степаненко В.М.);

За останні роки були опубліковані монографії і посібники викладачів факультету, зокрема:

1. Степаненко В.М. Теорія і методика викладання футболу: навч. посібник (для студентів вищих педагогічних навчальних закладів)/В.М. Степаненко.- Переяслав-Хмельницький: СПД Кузьмичова Р.Ю., 2010.- 210с.
  2. Троценко Т. Ю. Теорія і методика викладання рухливих ігор і забав: навч.-метод, посібник /Т.Ю. Троценко. – Переяслав- Хмельницький, 2012. -126 с.
  3. Борисов О.О. Волейбол (теорія і методика викладання): Борисов О.О., Троценко Т.В., Погребний В.В..Навчальний посібник.- Київ: видавництво «Міленіум», 2013.-557с.
  4. Куйбіда В.В., Коханець П.П., Степаненко В.М., Кривенко Ю.О., Кривенко Р.О. Народні дитячі ігри м. Переяслава та його околиць кінця ХІХ ‒ початку  ХХ ст..‒Корсунь-Шевченківський: ФОП МайдаченкоІ.В., 2017.‒  154 с.
  5. Репродуктивне здоров’я дітей, молоді та дорослих: вплив андрогенів / Куйбіда В.В., Лопатинська В.В., Коханець П.П. // Здоров’я дітей та підлітків: безпекові та психолого-педагогічні аспекти. Колективна монографія / за заг.ред. Н.І.Коцур. Переяслав-Хмельницький (Київська обл.): Домбровська Я.М., 2018. С. 320-341.
  6. Куйбіда В.В., Коханець П.П., Лопатинська В.В. Нейроцитоендокринологія фізичної активності.Посібник (2021). Корсунь-Шевченківський : Видавець І.С.Майдаченко, 2021. 437 с.
  7. Курочкін В.Г. Організація та проведення змагань з різновидів хокею на траві: навч. посіб. / В.Г. Курочкін, Ю.О. Кривенко; МОН України; ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди». – Переяслав-Хмельницький (Київська обл.) Домбровська Я.М. 2021. – 164 с.
  8. Курочкін В.Г. Хокей на траві: теоретичні та організаційно-методичні аспекти: навч. посіб. / В.Г. Курочкін, Ю.О. Кривенко, В.В. Погребний; МОН України; ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди». – Переяслав-Хмельницький (Київська обл.) Домбровська Я.М. 2018. – 16
  9. Сембрат С.В. Методика суддівства змагань з баскетболу: навчально-методичний посібник для студентів зі спеціальності 014 Середня освіта (фізична культура)./ Переяслав-Хмельницький (Київська обл.): Домбровська Я.М. 2019.-66 с.
  10. Сембрат С.В.,  Красова І.О. Стрітбол та підвідні вправи з оздоровчим спрямуванням. Навчально – методичний посібник для студентів факультету фізичного виховання зі спеціальності 014.11 Середня освіта (фізична культура). / Переяслав-Хмельницький (Київська обл.): Домбровська Я.М. Переяслав : (Київ-обл.)., 2020. – С. 31
  11. Сембрат С. В., Троценко В.В. Практикум з теорії та методики настільного тенісу: навчальний посібник для студентів зі спеціальності 014.11 Середня освіта (фізична культура). / С. В. Сембрат., В.В. Троценко – Переяслав- Хмельницький : (Київ-обл.) , 2022.- с.85

Публікації в зарубіжних та вітчизняних виданнях категорії «А»

• Kuibida, V. V.,Kohanets, P.P., & Lopatynska, V. V. Temperature, heat shock proteins and growth regulation of the bone tissue. Regulatory Mechanisms in Biosystems, 13(1), 38-45. (2022). https://doi.org/10.15421/022205;
  • Kuibida, V. V., Kohanets, P.P., & Lopatynska, V. V.Heat shock proteins in adaptation to physical exertion. J. 2022; Volume 94, No. 2, March-April, c. 5-14 doi: https://doi.org/10.15407/ubj94.02.005;
  • VIKTOR KUIBIDA1, PETRO KOKHANETS2 VALENTYNA LOPATYNSKA3 Mechanism of strengthening the skeleton using plyometrics. Journal of Physical Education and Sport ® (JPES), 21 (3), Art 166, pp. 1309 – 1316, May 2021 DOI:10.7752/jpes.2021.03166
  • Kuibida, V., Kokhanets, P., & Lopatynska, V. Coadaptation mechanism of the gut microbiota and human organism to physical loading. (2023). Regulatory Mechanisms in Biosystems14(2), 213-219. https://doi.org/10.15421/022332
  • Priymak, S., Krutsevich, T., Pangelova, N., Trachuk, S., Kravchenko, T., Stepanenko, V., & Ruban, V.Modeling of functional support of sports activities of biathletes of different qualifications. Journal of Human Sport and Exercise, in press. (2020) doi:https://doi.org/10.14198/jhse.2021.161.12
  • Oleksii V. Tymoshenko, Zhanna H. Domina, Valerii V. Trotsenko, Serhii