Історія кафедри спортивних ігор

З 1986 по 1991 рр. викладання курсів з дисциплін: «Теорія і методика спортивних та рухливих ігор» забезпечувала кафедра фізичного виховання Переяслав-Хмельницького філіалу КДПІ ім. О.М. Горького. Кафедра спортивних ігор, як окремий підрозділ в структурі факультету фізичного виховання університету, була створена в 1991 р. З 1991 по 1998 рр. кафедру очолював: професор, кандидат педагогічних наук Джус О.М. У 1998 р. її перейменовано на кафедру спортивних ігор та атлетизму. Посаду завідувача кафедрою до 2004 р. обійняв доцент, кандидат педагогічних наук Кириченко Т.Г.

Внаслідок реорганізації структурних підрозділів вузу, шляхом об’єднання двох кафедр: спортивних дисциплін і туризму й спортивних ігор та атлетизму, вона отримала назву – кафедра спортивних дисциплін, ігор і туризму, яку з 2004 р. очолював кандидат педагогічних наук, професор Джус О.М.

З 2006 по 2010 рр. шляхом об’єднання двох кафедр була створена: кафедра спортивних ігор, туризму та ЗСЖ, яку очолював кандидат педагогічних наук, професор Джус О.М.

З вересня 2010 по серпень 2017 рр. після реорганізації структурних підрозділів університету, шляхом поділу кафедри спортивних дисциплін, ігор і туризму, була створена – кафедра спортивних ігор.  Її очолив професор, кандидат педагогічних наук Джус О.М.

З 2017 по 2020 рр. внаслідок реорганізації структурних підрозділів ЗВО була створена кафедра спортивних дисциплін, ігор і туризму. Очолив кафедру кандидат педагогічних наук, доцент Закопайло С.А.

Внаслідок реорганізації структурних підрозділів ЗВО, шляхом роз’єднання кафедри спортивних дисциплін, ігор і туризму в 2020 році була створена кафедра спортивних ігор, яку очолив кандидат педагогічних наук, професор Троценко В.В.

На денній та заочній формі навчання кафедра забезпечує викладання наступних навчальних дисциплін: спортивні ігри (баскетбол, гандбол, волейбол, футзал, футбол, стрітбол, пляжний волейбол), рухливі ігри, настільний теніс, бадмінтон, теорію та методику викладання обраного виду спорту, спортивно-педагогічне удосконалення.

У відповідності до вимог вищої школи викладачі кафедри удосконалюють свою теоретичну та практичну діяльність, тісно пов’язують свої знання з вимогами загальноосвітньої школи. Діяльність кафедри спрямована на організацію навчально-виховного процесу студентів, розробку, видання і впровадження навчально-методичних посібників.

В навчальному процесі конкретизовані і широко висвітлюються між предметні зв’язки з дисциплінами загальноосвітнього та медико-біологічного циклів, розкриваються їх теоретико-методичні аспекти. Щорічно проводяться науково-методичні конференції, обговорюються студентські доповіді та реферати з методологічних проблем спортивної науки.

Кафедра постійно застосовує різнобічні форми виховної роботи з студентами: виступи з бесідами у гуртожитку, проведення вечорів відпочинку, організацію показових художньо-спортивних виступів, проведення спортивних змагань, здійснює пропаганду здорового способу життя. Викладачі кафедри надають методичну допомогу вчителям загальноосвітніх закладів міста та району.

Викладачами кафедри на допомогу студентам у навчальному процесі підготовлено понад два десятки методичних розробок, які постійно оновлюються та поповнюються. Для проведення навчально-методичної роботи кафедра забезпечена сучасним інвентарем та обладнанням, електронними носіями навчально-наочних посібників.

Кафедра співпрацює з провідними ВНЗ України: НУФВСУ, факультетом фізичного виховання і спорту КНПУ ім. М.П. Драгоманова, факультетом фізичного виховання і спорту ЧНПУ імені Богдана Хмельницького.

Під керівництвом викладачів кафедри студентами проводяться дослідження за науково-дослідною темою: «Організаційно-методичні засади використання спортивно-ігрового методу в процесі фізичного виховання дітей, підлітків і молоді».

Результати досліджень відображаються в наукових статтях та використовуються при написанні курсових, бакалаврських і магістерських робіт.

Щорічно викладачами кафедри проводиться Всеукраїнська студентська науково-практична конференція: «Шляхи модернізації функціонування сфери фізичної культури і спорту у сучасному суспільстві».