Магістр ФФКСЗ Денис Могильний розповів як в його житті з’явився спорт та які змагання найбільше запам’яталися: тези інтерв’ю

Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я > Новини факультету > Магістр ФФКСЗ Денис Могильний розповів як в його житті з’явився спорт та які змагання найбільше запам’яталися: тези інтерв’ю

Магістр факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Університету Григорія Сковороди у Переяславі Денис Могильний розповів в інтерв’ю Proslav про появу спорту в дитинстві та змагання які найбільше запам’яталися.

Денис займається легкою атлетикою вже 12 років зі своїх двадцяти трьох. Зазначив, що змалку був дуже активним і серед усіх шкільних предметів найбільше полюбляв фізкультуру.

«Хоча на змагання мене не брали, і на «Джуру» не брали, казали, що не підходжу, бо слабенький. Та я не засмучувався через те. Я, наприклад, не міг підтягуватися. Але завжди був упевненим в собі. Зате я добре грав у футбол, деякий час займався боксом і баскетболом»,  згадує Денис.

Вперше потрапивши на тренування з легкої атлетики, всі інші види спорту відійшли на задній план. Розповідає, що займався у тренера Юрія Миколайовича Симоненка. Розповідає, збиралися на стадіоні в мікрорайоні Підварки. Була весела компанія, тому тренування проходили дуже позитивно. Саме поїхав на свої перші обласні змагання. Кілька років потому перший наставник Дениса пішов з життя. Юнак записався до місцевої спортивної школи у секцію до знаного на Переяславщині тренера Миколи Мальченка.

«Микола Володимирович дуже хороший тренер, він виховав багатьох майстрів спорту й кандидатів у майстри. З тренером має бути особливий зв’язок, повне взаєморозуміння, тільки тоді можна прийти до результату. В мене не було видатних природних даних, тому довелося багато тренуватись і працювати над собою, щоб розвивати витривалість. Кожне досягнення – заслуга тренера», додав спортсмен.

Нині на рахунку переяславця численна кількість нагород. Та серед найбільш пам’ятних змагань Денис виділяє всеукраїнський чемпіонат у Луцьку в 2022 році. Тоді спортсмен встановив особистий рекорд, пробігши півтора кілометра за 3 хвилини 58 секунд, і виборов «бронзу».

А «найвеселішими» змаганнями легкоатлет називає триатлони, в яких він уже неодноразово брав участь. Минулого року Денис Могильний разом з Русланом Саулком та деканом факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Віктором Куйбідою представили Переяслав на змаганнях з триатлону, які відбулися на Вінниччині. Спортсмени подолали командну естафету протяжністю майже 113 км і здобули третє місце.

«У свої 63 роки Віктор Віталійович плив 1,9 км і залишав позаду чоловіків, яким 30-40 років. Він дуже сильний спортсмен і в нього є чому повчитися. Руслан їхав 90 км на велосипеді. Коли мені передали естафету, наша команда була на п’ятій сходинці, це було для мене стимулом бігти швидше. Свою дистанцію – 21 км – я пробіг тоді за 1 годину 15 хвилин і нам вдалося фінішувати третіми», – розповідає Денис.

Цьогоріч спортсмен знову взяв участь у вінницькому благодійному тріатлоні на підтримку Збройних Сил України. Разом з ним у команді Переяслава за перемогу змагалися декан факультету фізичної культури, спорту і здоров’я університету Віктор Куйбіда та міський голова Вячеслав Саулко. Віктор Віталійович традиційно плив свої 1,9 км, Вячеслав Володимирович долав велодистанцію 90 км, а Денис виступав на заключному біговому етапі – 21 км. Команда переяславців виборола перемогу.

Нещодавно Денис Могильний взяв участь у змаганнях з екстремального триатлону «KYIVMAN 2024». Каже, що поки це його найскладніша дистанція. Окрім нього, в команді «DATAGROUP & VOLIA» виступали також Поліна Юзофенко, Михайло Шелемба, Денис Батюхов. Спортсмени мали пройти такі етапи: плавання – 8 км, велоспорт – 140 км, біг – 52 км. Дистанцію вдалося подолати за 16 годин 10 хвилин 4 секунди.

Вперше у своєму житті біг відстань 52 км. Навіть під час тренувань його максимумом були 30 км. Однак спортсмен вирішив ризикнути і фінішував з результатом 3 години 59 хвилин 17 секунд.

Усім охочим впровадити в життя таку корисну звичку як пробіжка, тренер радить не гнатися за рекордами, а починати з невеликих цілей.

«Новачкам краще починати зі швидкості 8 хв/км, тобто у спокійному темпі, щоб було комфортно. І обов’язково слідкувати за пульсом, щоб він був рівномірним. Відстань до 5 км – ідеальна, перенапружуватися не варто», дав пораду Могильний.

Університет Григорія Сковороди в Переяславі пишається своїми студентами. Вони є справжніми талантами, які прославляють університет своїми досягненнями.

 

За матеріалами сайту Proslav