Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я > Анонси факультету > У лютому професор Віктор Куйбіда прочитає лекцію про біохімічно-фізіологічні основи розладів в роботі травної системи під час фізичного навантаження: як долучитися

Декан факультету фізичної культури, спорту і здоров’я, професор кафедри природничих дисциплін і методики навчання та український науковець Віктор Куйбіда повертається до проведення відкритих лекцій. «Біохімічно-фізіологічні основи розладів в роботі травної системи під час фізичного навантаження» ‒ тема, яку розкриє, сподіваємось, ваш улюблений спікер.

Зустріч відбудеться у середу, 21 лютого 2024 року о 10:00 в 313 аудиторії, корпусу №1 Університету Григорія Сковороди в Переяславі й на платформі «Zoom».

За повідомленням організаторів, найперше для студентів І курсу сп. Середня освіта (Фізична культура; Фізична культура і спорт) і ІІ курсу  (Біологія та здоров’я людини) та всіх охочих буде зроблено аналіз таких аспектів зазначеної проблеми:

• Ускладнення в роботі травної системи під час фізичного навантаження: структура синдрому.
  • Головні причини виникнення порушень в роботі шлунка та кишківника під час тренувань.
  • Перерозподіл кровотоку під час фізичного навантаження. Які системи органів «недоїдають», «задихаються», потерпають від власних метаболітів?
  • Взаємодія головного мозку та мозку травної системи: аналогія взаємодії «Ректор ‒   Декан, демократія чи пригнічення».
  • Чи можна змінити напрям руху рідини із товщі кишківника в кровоносні капіляри його стінки на протилежний? Як це відбувається?
  • Чи змінюють метаболіти втоми (молочна кислота, активні форми кисню, кетокислоти) структуру мікробіоти шлунка?
  • Яка сила примушує рідину їжі рухатися в стінку кишківника?
  • Чому під час вживання вуглеводів під час змагань виникає діарея (понос)?
  • Механізм транспорту Na+ шляхом полегшеної дифузії та перенощиками.
  • Механізм виникнення печії в стаєрів.
  • Чому ультра витривалі спортсмени блюють під час фізичної роботи?
  • Фізична активність, кетоз, перегрів організму, блювання: взаємозв’язок.
  • Які чинники призводять до появи крові в фекаліях після систематичних випробувань на ультравитривалість.
  • Причини виникнення здуття живота (метеоризму) під час харчування по дистанції.
  • Вибухове виділення газів (флатуленція) через пряму кишку.
  • Чи можуть легені виділяти гази кишківника?
  • Чому кишківник може поглинути 180г/год вуглеводів, а енергія АТФ під час їх гідролізу утворюється з швидкістю 60 г/год?
  • Практичні рекомендації.

Посилання на зустріч.

Зголошуйтесь самі і гукайте друзів зі всієї України – місця в інтерактивному середовищі вистачить всім!