Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я > Новини факультету > Віктор Куйбіда повертається на терени Facebook зі своїми прямоетерними відкритими лекціями: графік проведення та тематика

Якщо вас віддавна цікавило «Чому калитка розташована в чоловіка спереду, у бика ‒ між ногами, а в кабана ‒ ззаду?», «Чи може бути сексуально активним чоловік, якщо його годувати лише капустою?, «Від якого гормону походять жіночі статеві естрогени?» та «Чи є правильним твердження: «На стадії ембріона всі люди були бісексуалами чи навіть гермафродитами»?» та інші то наступна звістка саме для Вас – у дві прийдешні середи, 13 та 27 жовтня 2021 року, у прямому етері на сторінці заслуженого працівника освіти України, декана факультету фізичної культури, спорту і здоров’я університету, кандидата біологічних наук, доктора історичних наук, професора кафедри біології, методології і методики навчання Віктора Куйбіди в Facebook відбудуться його авторські відкриті лекції «Роль чоловічих статевих гормонів в розвитку людини та спорті» та «Використання анаболічних стероїдів у медицині та спорті». Початок кожної лекції лектор анонсує на 10:00.

13 жовтня, 10:00

Тема: «Роль чоловічих статевих гормонів в розвитку людини та спорті»

Буде зроблено аналіз таких аспектів зазначеної проблеми:

• Андрогени ‒ продукт статевих залоз та кори наднирок.
  • Чому калитка розташована в чоловіка спереду, у бика ‒ між ногами, а в кабана ‒ ззаду?
  • Історія дослідження андрогенів.
  • Будова і біосинтез тестостерону. Чи може бути сексуально активним чоловік, якщо його годувати лише капустою? За Біблією жінка створена із ребра чоловіка. Від якого гормону походять жіночі статеві естрогени?
  • Коливання концентрації тестостерону.
  • Чи є правильним твердження: «На стадії ембріона всі люди були бісексуалами чи навіть гермафродитами»?
  • Порушення розвитку чоловіків і жінок при недостачі статевих гормонів.
  • Чому підвищується вміст тестостерону в ембріональному, неонатальному (перший місяць після народження) та пубертатному (статевого дозрівання) періодах?
  • Порушення розвитку чоловіків та жінок при надлишку статевих гормонів.
  • Чому у тварин (ссавців) із недорозвинутими статевими залозами слабкий нюх?
  • Вплив андрогенів у період статевої зрілості людини.
  • Дія андрогенів на дорослих людей. Чи може «чоловічий» тестостерон впливати на статевий потяг жінок? Чому в еволюційно сформованої жінки широкий таз? Як тестостерон впливає на накопичення холостеролу (холестерину) в судинах?
  • Як андрогени змінюють дівчину в період статевого дозрівання?

27 жовтня, 10:00

Тема: «Використання анаболічних стероїдів у медицині та спорті»

У ході лекції:

• Використання анаболічних стероїдів у медицині.
  • Анаболічна та андрогенна дія андрогенів.
  • Анаболічний індекс, зростання маси м’язів, показників сили і швидкості.
  • Прояв анаболічних ефектів у м’язах, які тренують, дозо залежність, звикання до анаболічних стероїдів.
  • Затримка води, збільшення кількості білків і зменшення ‒ жирів, підвищення витривалості.
  • Скорочення часу на відновлення після травм, збільшення тривалості та інтенсивності тренування, агресивність спортсмена.
  • Побічна дія анаболічних стероїдів.
  • Затримка натрію (набряки) та поява вугрів.
  • Агресивність, гінекомастія у чоловіків, артеріальна гіпертензія, атеросклероз‒інсульт‒інфаркт.
  • Гіпертрофоване і розтягнуте «спортивне серце».
  • Маскулінізація жінок.
  • Отруєння організму й порушення функції печінки, кровотечі та головні болі.
  • Пошкодження сухожиль, кісток та суглобів.
  • Збільшення розміру передміхурової залози, імпотенція.
  • Зупинка росту і передчасне випадіння волосся.
  • Енергетичний баланс і статеве дозрівання хлопчиків при вживанні оптимальної кількості їжі.
  • Енергетичний баланс і статеве дозрівання хлопчиків при недоїданні, виснажливій роботі, або надмірних фізичних навантаженнях.
  • Енергетичний баланс організму і народження дітей.

Відкриті лекції Віктора Віталійовича завше є надзвичайно цікавими, пізнавальними та вирізняються неймовірною наочністю – це підтверджує постійна кількатисячна кількість їх глядачів з усіх куточків України та світу. Їх онлайн-формат – це зоряна можливість хоч на кілька годин повернутися у прекрасні студентські роки випускникам факультету, почути щось нове та неймовірне спортсменам, колегам та партнерам й пошукачам знань, які нині знаходяться за сотні і тисячі кілометрів від Переяслава. Відтак, чи варто долучатися до перегляду, радше, питання риторичне.

Пресслужба факультету факультету фізичної культури, спорту і здоров’я університету